Haberler

Demirören için resmen ihraç istendi

  • 24/03/2018

Beşiktaş’ın Fulya tesislerinin kira gelirleri ile ilgili davada alınan kararları Yargıtay’ın onamasıyla ibrası iptal edilen eski başkan Yıldırım Demirören’in kulüpten ihraç edilmesi için ilk resmi başvuru yapıldı.

Fulya davasının davacılarından BJK Divan Kurulu ve kongre üyesi Hürser Tekinoktay, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı ve Beşiktaş eski başkanı Yıldırım Demirören’in, ‘siyah beyazlı kulübe maddi ve manevi zarar verdiğinin mahkeme kararlarıyla sabit olduğunu’ gerekçe göstererek resmen ihracını talep etti.

Tekinoktay tarafından Beşiktaş kulübü Disiplin Kurulu’na gönderilen ihraç talebinde şöyle denildi:

22 Şubat Tarihinde Beşiktaş 6. Noterliği vasıtasıyla Yönetim Kurulu’na yapmış olduğum tebligat ile, UEFA Başta olmak üzere yurt dışında ve yurt içindeki mahkeme kararlarıyla maddi kusurları sabit bulunmuş olan, Yıldırım Demirören aleyhine disiplin kovuşturması talebiyle ihracını istemiş bulunmaktayım. Ekte görüleceği tebligat örneğindeki gerekçeler ile ihraç işlemlerinin başlatılması için 12 Mart 2018 tarihinde ayriyeten disiplin kuruluna da talebimi ilettiğimi gerekli bilgilendirmeyle birlikte saygılarımla arz ederim.

Yargıtay 11. Ceza Dairesi, 2017/289 numaralı dosya ile görülen İstanbul 6.Asliye Ceza Mahkemesinin Yıldırım Demirören’in de bulunduğu sanıkların beraatine ilişkin kararı ‘suç ve cezanın şahsiliği’ ilkesi uyarınca, suçun kanuni tanımında yer alan fiili gerçekleştiren sanık veya sanıklar ile bunların suçuna diğer sanıkların iştirak edip etmediklerinin tespit edilmesi gerektiği vurgulayarak kulübümüz lehine bozmuştur.

Kaynak: 24.03.2018 – tr.sputniknews.com


PAYLAŞ: "Değişimi Destekle"

Araç çubuğuna atla