#DeğişimBaşlıyor

Beşiktaş Dönemi Basında Çıkan Yorumlar

  • 27/11/2018

Acı Gerçekler - 01 Ağustos 2002 - İsmail Er, Hürriyet

Acı Gerçekler

Beşiktaş yönetimi 18 tane yabanci oyuncu adam gibi futbolcu alsaydı, yorgunluk bu maçın bahanesi olmazdı. Bakın Cordoba’nın yaptığı şaklanamliklara.

Hele italya’da kullanım tarihini doldurmuş olan Zago’ya.

Dost acı söylermiş, AEK özel maç ta siyah beyazlı takımın acı gerçeklerini ortaya çikardı.

Çünkü onlar dost takımdı.

Onlar önümüzdeki yıl Şampiyonlar Ligi’nde yapılacak mücadele için zıpkın gibi takım oluştururken, 100’üncü yılda yapılan basiretsiz transferler Beşiktaş’in taraftarlarını hayal kıriklığına sürükledi.

Atina’da milyonlarca dolara alınan transferler rüzgar gibi savrulurken, Nihat Kahveci, Yasin Sülün gibi yıldızları yetiştiren Antrenör Hürser Tekinoktay’ın, son yetiştirdiği ve aylık 200 milyona talim eden Ali Cansun şeref sayısını kaydetti.

Bunun da verdiği dersi dilerim anlamışsınızdır.

İşi bilmiyorsanız, bırakın Beşiktaş’ın yakasını.

01 Ağustos 2002 Hürriyet, İsmail Er

Geleceğe Bakmak - Mayıs 2000 - Fatih Doğan, Fotomaç

Geleceğe Bakmak

Futbol tatil havasına girmiş.

Göztepe ligde havlu atmış. Beşiktaş ikinciliğe yatmış. Siyah-Beyazlı oyuncuların aklı Nevio Scala’da, evsahibi ekip gençleriyle sahada…

Asırlık çınar Göztepe, sezon boyunca yakalayamadığı takım ruhunu bulmuş gibi sahada var gücüyle mücadele etti.

Alt yapı destekli takım önemli mesajlar verdi. O’da takımların ancak alt yapıdan yetiştirdiği evlatlariyla savaşan bir yapıya bürünebileceği.

Göztepe, Beşiktaş karsısında tecrübesizliğinin kurbani olmasina rağmen genç kadrosuyla gelecek sezon için umut vaadediyor.

Beşiktaş bugün biraz farklıydı.

Göztepe attıkça oyuna konsantre oldu. Sadece yönetim değil futbolcular da Nevio Scala’yı bekliyor. Kafalar çarşamba ve sonrasına takılı.

Yönetimin öz evlatlardan yararlanma fikrini olumlu karsılamıstık.

Rıza Çalımbay, Metin Tekin ve Feyyaz Uçar’dan sonra Ersun Yanal’in gündeme gelmesi ayrı bir tartışma konusu. Yönetim yardımcı antrenörlük için kimde karar verirse versin camianın onaylayacağı bir isim olmasında fayda var.

Nevio Scala’ya tercümanlık için düşünülen Besiktas Süper Genç Takımı Antrenörü Hürser Tekinoktay altyapısı sağlam bir futbol adamı. Bu yönü unutulmamalı…

Yönetim şimdiye kadar attığı bu kadar yerinde ve olumlu adımlarına bir yenisini daha eklemek için sağlıklı düşünmelidir.

Mayıs 2000 Fotomaç Gazetesi, Fatih Doğan


PAYLAŞ: "Değişimi Destekle"