Manifestolar

6. Manifesto “Spor Politikamız ve Futbol İşletme Modeli”

  • 22/04/2019

Beşiktaş JK Başkan Adayı Hürser Tekinoktay’dan 6. Manifesto “Spor Politikamız ve Futbol İşletme Modeli”

Değerli Beşiktaşlı dostlarımız,

1 – Spora başlangıç dört yaşa indirilecek.

2 – Başta 5 pilot bölge olmak üzere BJK Sporcu yetiştirme ve arama modelimiz tüm Türkiye’deki genç insan kaynağına entegre edilecek.

3 – Kısa, orta ve uzun vadede amatör ve profesyonel takımlarımıza kendi sporcularımızı yetiştirecek kalıcı bir sistem kurulacak.

4 – En büyük ticari hacmimizin kaynağı futbol işletme modelimiz kesinlikle üretim ve katma değer ekonomisi üzerine dönüştürülecek.

5 – Alt Yapımız futbolcu fabrikasına dönüştürülecek; Yüksek hızda ve kaliteli eğitim müfredatı, yeni nesil teknoloji, genotipler ve tüm bilimsel değerler kullanılacak, tüm bunlar güncel bilimsel donanımlarla desteklenecek.

6 – Yurt içinde ve dışında en az 2’şer proje takım anlaşması yapılacak; Avrupa, Uzak Doğu, Asya ve Latin Amerika’da Scout ağı kurulacak.

7 – Afrika’da BJK Futbol Akademisi açılacak.

8 – İngiltere ve Almanya’da BJK şubeleri açılacak ve özellikle Britanya’daki iş ortaklarıyla futbol ticari hacminin içine girmek hedeflenecek.

9 – Futbol işletme modelimiz liyakat, deneyim ve kendi öz organizasyonumuz sayesinde sadece BJK Futbol AŞ’nin kar edeceği bir işletme düzenine sokulacak.

10 – Bu düzenek biri yerli, biri yabancı Futbol İşletme sisteminin takibinden sorumlu olacak 2 sportif direktör, Scout, Eğitim, Özkaynak sorumlu ve komiteleriyle teknik kurula bağlı olup, transfer komitesi ve teknik direktörümüzün kullanımına tesis edilecek.

BJK Başkan Adayı
Hürser TEKİNOKTAYPAYLAŞ: "Değişimi Destekle"