#DeğişimBaşlıyor

BJK Başkan Adayı Hürser Tekinoktay Yönetim Kurulu Listesini Açıkladı

  • 09/05/2019

Beşiktaş’ta pazar günü yapılacak olan Olağan Seçimli Genel Kurul’da başkan adayı olan Hürser Tekinoktay, yönetim kurulu listesini teslim etti.

Beşiktaş’ta seçime sayılı günler kalırken, başkan adaylarından Hürser Tekinoktay, yönetim kurulu listesini teslim etti. Son yapılan tüzük tadil kongresiyle 9 asil ve 4 yedek üyeye düşen listede şu isimler yer aldı:

Hürser Tekinoktay BJK Yönetim Kurulu Listesi

HÜRSER TEKİNOKTAY Sicil No: 5946

İş adamı, Girişimci, 1960 İstanbul doğumlu. Beşiktaş Özkaynak düzeninden yetişen Futbol antrenörü, Dardanelspor Teknik Direktörü, FIFA ve Emirates’in resmî partneri olan bir Uluslararası Turizm Şirketi Sahibi, BJK Divan Üyesi, İngilizce ve İtalyanca biliyor.

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

1. TAMER MERT Sicil Üye No: 23385

Üst Düzey Banka ve Leasing Yöneticisi 1965 doğumlu. İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği mezunu. Farklı banka ve banka finansal iştiraklerinde yirmibeş yılı aşkın süre yönetici konumlarda ve yönetim kurullarında görev aldı. Bankacılık kariyerinin yanı sıra gerek Leasing ve gerekse Bireysel Emeklilik sektörlerinin gelişimlerine katkıları oldu. Evli ve 1 kız çocuğu babası. İngilizce bilmekte.

2. Doç. Dr. EMRE ESEN Sicil Üye No: 23200

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı 1977 yılı doğumlu Balıkesir Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi ve Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Halen İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Milletlerarası Özel Hukuk kürsüsünde doçent olarak görev yapmaktadır. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde başta Milletlerarası Özel Hukuk olmak üzere, Vatandaşlık Hukuku, Yabancılar Hukuku ve Milletlerarası Tahkim konularında lisans, yüksek lisans ve doktora dersleri vermektedir. Alanıyla ilgili olarak Türkçe ve İngilizce dillerinde yayımlanmış çok sayıda kitap ve makalesi bulunan Esen; Fakülte Kurulu üyeliği ve Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini de yürüttüğü İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde hâlen Dekan Yardımcısı olarak da görev yapmaktadır. 2015 yılından beri İstanbul Tahkim Merkezi Danışma Kurulu üyeliğini yürüten Esen, bir dönem TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu hakem listesinde yer alarak Spor Hukuku uyuşmazlıklarının çözümüyle de iştigal etmiştir. Evlidir ve iki kız çocuğu bulunmaktadır.

3. YAĞMUR SAĞNAK Sicil Üye No: 6603

İş Adamı (Yatırımcı, Girişimci, Yönetici). 1966 Beşiktaş/İstanbul doğumlu. İstanbul Alman Lisesi ve İstanbul Universitesi İşletme mezunu. Yüksek eğitimini takiben kariyerine Unilever’de başlayan Sağnak, yurtiçi ve yurtdışında yaklaşık 30 yıl uluslararası üst düzey yöneticilik yapmış olup, halihazırda Londra’da yaşamakta ve iş hayatına uluslararası banka, biyomed, teknoloji, yenilenebilir enerji ve özel sermaye fonu girişimcisi olarak devam etmektedir. Sağnak evli ve iki kız evlat babasıdır. İleri derecede İngilizce, Almanca ve orta seviye Hollandaca konuşmaktadır. 1989’dan beri 6603 No ile Beşiktaş Kongre üyesidir.

4. LEVON KAMER DÖKMECİYAN Sicil Üye No: 30629

İş adamı. Lisanslı ürünlere sahip Altıntaç Turizm ve kuyumculuk LTD ŞTİ Yönetim Kurulu Başkanı. 1964, İstanbul doğumlu. Özel Moda Koleji ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kimya Bölümü mezunu. Kısa süreli kimya sektör deneyiminden sonra üçüncü kuşak kapalıçarşılı olarak babadan devraldığı kuyumculuk mesleğinde ilerledi. Çeşitli sosyal sorumluluk projeleri yürüten kurumlarda ve vakıflarda uzun yıllar yöneticilik yaptı. Hobileri arasında denizcilik ve spor faaliyetleri ön sıralarda yer almaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

5. ERCAN OZAN Sicil Üye No: 7600

İş adamı. 1960 doğumlu. Eski Beşiktaş JK Özkaynak düzeni ve Serpil Hamdi Tüzün dönemi Milli Takım futbolcusu ve aynı dönemde A Takımına çıkan ilk futbolculardan. Gümrük Müşariliği Şirket Sahibi, 1 çocuk babası.

6. NİLAY YILMAZ Sicil Üye No: 27160

İletişimci, Spor Yazarı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun olan Nilay Yılmaz, BJK Çarşı grubunu anlatan Asi Ruh belgeselinin proje danışmanlığını yapmıştır. Sırasıyla 2005 – 2010 arası Milliyet gazetesinde spor yazarı, 2008 – 2014 arası NTVSpor’da editör, prodüktör ve spor yazarı, 2015 – 2019 yılları arasında da Fanatik gazetesinde spor yazarı olarak çalışmıştır. Aynı zamanda 2016’dan beri Medyared İletișim San. Ve Tic. Ltd.Ști. Genel Direktörü olarak görev yapan Yılmaz, spor yazarlığına devam ediyor.

7. MEHMET BİLAL ÖZOKUR Sicil Üye No: 21050

28.06.1959 tarihinde İstanbul Beşiktaş’ ta doğdu. İlk, orta, lise eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 1982 yılında Hava Harp Okulun’ dan mezun oldu. Hava Kuvvetlerinde Uçuş-Harekat analiz ve planlama alanlarında ve çeşitli komuta kademelerinde görevlerde bulunduktan sonra 2005 yılında Hava Kuvvetleri İstanbul Cevizli Özel Eğitim Merkezi Komutanı olarak atanmıştır. Son olarak İstanbul’daki Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ na bağlı sosyal tesislerde 1 yıl komutanlık yaptıktan sonra 2012 yılında emekli olmuştur. Halen büyük bir sitenin 4 yıldır yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütmektedir. Evli ve bir kız ve bir erkek çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.

8. ERSAN AKSOYLU Sicil Üye No: 4448

1949 yılında Erzurum’un Oltu İlçesi’nde doğdu. Asker bir babanın ve Türkiye’nin ilk kadın binicilerinden olan annenin çocuğudur. İlk ve ortaokul eğitimini Ankara’da tamamladıktan sonra lise eğitimi Erzincan’da aldı. 1976 yılında İ.D.M.M.A (İstanbul Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi Yıldız) kimya bölümünden mezun oldu. 1971 yılından 2003 yılına kadar 32 yıl boyunca Atatürk Hava Limanı’nda çalıştı ve aynı yıl emekli oldu. Evli ve iki çocuk babası olan Aksoylu, gençlik yıllarında 8 yılı profesyonel olmak üzere Ankara Demirspor (1. ve 2. ligdeyken) ve 4-5 kulüpte kiralık olarak futbol oynadı. 27 defa Genç Amatör ve Ümit Milli olan Aksoylu, gümüş madalya sahibidir. Asker çocuğu olduğu için İstanbul Beyazıt’ta bulunan Milli Savunma Bakanlığı yurdunda kaldı. Burada kalanların kurduğu 12.400 üniversite mezunu üyesi olan Taç-Der (Türkiye Asker Çocukları Derneği) yönetiminde Genel Başkanlığını ve Genel Sekreterliğini yapmaktadır. 2003 yılından bu yana merkezi Niğde’de bulunan Mikronize-Kalsit üreticisi firmanın Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır. Ayrıca 4,5 yıl Yalçın karadeniz başkanlığındaki divan kurulunda bulundu bunun son 1.5 yılında genel sekreterlik görevinde bulundu.

9. AKER ÇITAK Sicil Üye No: 21436

Hukuk Bürosu Kurucusu, Avukat. 1982 İstanbul doğumlu. Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Eski Beşiktaş JK Özkaynak düzeni futbolcusu. Hukuk & Danışmanlık Bürosu kurucusudur. Yüzme ve masa tenisi sporlarında da dereceleri mevcuttur. İngilizce bilmektedir

10. MURAT GUCİ GEÇGİL Sicil Üye No: 13463

İş adamı. 1959 İstanbul doğumlu. Kabataş Erkek Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi mezunu. Moda Spor Genel Kurul Üyesi – Eski Genel Kaptan ve 2. Başkan, İstanbul Yelken Klubü- Genel Kurul Üyesi- Yelken Sporcusu, Abhaz Derneği Genel Kurul Üyesi.DTO (Deniz Ticaret Odası) Meslek Kmite Başkan Yardımcısı ve Denizcilik alanında faaliyet gösteren gemi tedarik firması sahibi.

11. MEHMET TERZİ Sicil Üye No: 25294

Kamu görevlisi. 1976, İstanbul doğumlu. Meslek Lisesi mezunu olup halen Ankara Üniversite’sinde kamu hizmetine devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

12. ENGİN BAYRAKTUTAN Sicil Üye No: 16601

Elektrik Mühendisi, Üst Düzey Yönetici. 1976 Istanbul doğumlu evli ve bir erkek çocuğu babası. Cağaloğlu Anadolu Lisesi, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Fakültesi, Elektrik Mühendisliği’nde Lisans Eğitimi, Liverpool John Moores Üniversitesi’nde Denizcilik üzerine Yüksek Lisans Eğitimi akabinde 2002 yılından itibaren Türk Denizcilik sektörünün ileri gelen hem armatörlük hem de savunma sanayi gemi inşa sektöründe faaliyet gösteren denizcilik grubunun armatörlük kısmında halen CEO olarak görev yapmaktadır aynı zamanda grubun Italya iştiraki olan şirkette Icra Kurulu Başkanlığı görevini ifa etmektedir. Gemi Kiralama ihtilaflarında bilirkişi. T.C. Piri Reis Üniversitesi’nin kurucusu olan Türk Deniz Eğitim Vakfı mütevelli üyesi. Büyük Kulüp (Cercle d’Orient) üyesi.

13. MEHMET SERKAN ERGİN Sicil Üye No: 16245

Yüksek Mühendis, Üst Düzey Yönetici. 1969 yılında İstanbul’da doğan Mehmet Serkan Ergin Alman Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü mezunu. İstanbul Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisansı, İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Fakültesinde ise master yapan ve Yüksek Mühendis olan Ergin, mühendislik doktorasına da sahip. Araştırma görevlisi olarak çalıştıktan sonra 1995 yılından itibaren kurumsal firmaların proje yönetimi ve pazarlama alanlarında çalıştı. Mehmet Serkan Ergin, 2002’den beri çok uluslu şirketlerin havacılık bölümlerinde yönetici olarak görev yapmakta. Halen Petrol Ofisi şirketinin Havacılık Bölümü Başkanlığını yürüten Ergin Almanca ve İngilizce bilmektedir.


PAYLAŞ: "Değişimi Destekle"