#DeğişimBaşlıyor

Beşiktaş Günleri…

  • 24/11/2018

Futbolun Derdi Eğitim

2000’e girerken Türk futbolunun sorunları konulu panelde Milli Takımlar Teknik Direktörü Mustafa Denizli, AIPS Başkanı Togay Bayatlı, Fenerbahçe Genel Sekreteri Orhan Keçeli, Milli Takımlar eski sorumlusu Ayhan Bermek, Genç Milli tk. ant. Serpil Hamdi Tüzün, Beşiktaş alt yapı antrenörlerinden Hürser Tekinoktay’ın konuşmacı olarak katıldıkları toplantıda Türk futbolunun ivme kazanması icin öncelikle eğitimde ve tesisleşmede reformlar yapılması gerektiği vurgulandı.
(29 Eylül 1997 Milliyet gz.)

Küçük Kartal Harika

Birleşmiş Milletler Örgütü’nün 50. Kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen turnuvada yıldızlarda 1. olan Beşiktaş’ın başarısı siyah-beyazlı camiada sevinçle karşılandı. Alt yapı antrenörü Hürser Tekinoktay Beşiktaş’ın geleceğinin emin ellerde olduğunu belirtti.
(11 Aralık 1995 Sabah gz.)

Sağlam Futbolcular Sihirbazları Yendi

16000 seyircinin izlediği 26. Ergenzingen turnuvasında Stuttgart ve BJK İstanbul arasındaki yarı final maçını herkes erken oynanan final maçı olarak gördü. Ne 5000 Türk tarftarlarının tezahuratı, nede uzun süre yenik durumda olmaları Stuttgart’ın galibiyetini engelledi ve sonunda VFB 2-1 kazandı. Teknik kapasitesi yüksek sihirbazlardan oluşan BJK İstanbul’un genç antrenörü Tekinoktay’da önce sporcular arasındaki dostluğun ve iyi futbolun takım sıralamasından daha önemli olduğunu söyledi.
(Mayıs 1997Alman Bild lokalsport)

Muhteşem Gençler

Son maçında Fenerbahçe’yi 1-0 yenen Beşikrtaş PAF takımı gelecek vaad ediyor. Tamamen yeni futbolculardan oluşan Beşiktaş PAF takımı Fenerbahçe karşısındaki güzel futbolunun karşılığında galibiyete ulaşmayı başaran gençler PAF ligi şampiyonluğunun en önemli favorileri arasında yer alıyorlar.
(18 Eylül 1996 Hür.Spor gz.)

Gençler Almanya’yı Ayağa Kaldırdı

Beşiktaş’ın 14 yaş grubu yıldızları Almanları kendilerine hayran bıraktılar. En centilmen genç futbolcu İskender Köksal seçilirken teknik direktör Davut Şahin ve antrenör Hürser Tekinoktay yıldız oyuncularıyla birlikte geleceğe umutla baktıklarını söyledi.
(Mayıs 1996 Hür.Spor gz.)

Tekinoktay Göreve Hazır

Beşiktaş’ta başarılarıyla adından çokça söz ettiren genç takım antrenörü Hürser Tekinoktay dün akşam kulüpte yöneticiler Ahmet Hamoğlu ve Yıldırım Demirören ile Scala’nın tercümanlığı konusunda görüşüp yöneticilerden yardımcu antrenörlük istedi. Kariyeri kazandığı başarılarla dolu Tekinoktay bu kapsamda kensini antrenör olarak yetiştirdiğini meslek değiştirmeyi düsünmediğini söyledi.
(10 Mayıs 2000 Fotomaç gz.)

Kartalın Yeni Yıldızı

Beşiktaş’ta yeni sezonun yıldızı 18 yaşındaki Nihat Kahveci PAF Takımdan antrenör Hürser Tekinoktay’ın yetiştirdiği ve kısa bir sürede hazırlayarak A Takım’a yolladığı Nihat, adım adım zirveye doğru ilerliyor.
(22 Eylül 1998 Hürriyet gz.)

Avrupa Patentli

Beşiktaş’ın altyapısında görev yapan antrenörlerden Hürser Tekinoktay 1992 yılında antrenörlük kursunu bitirmiş; 1994-95 yıllarında İtalya’da İtalyan futbolu hakkında incelemelerde bulunmuş, 1995-96 yılından itibaren genç milli takımında oynayan Yasin, Nihat, Savaş ve Ali Cansun’un hocalığını yapmıştır.


PAYLAŞ: "Değişimi Destekle"