Haberler

Beşiktaş’ta yeni başkan adayı!

  • 13/09/2018

Hürser Tekinoktay, Beşiktaş’ta 2019’un Mayıs ayında yapılacak seçimlerde aday olduğunu açıkladı.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın BJK TV’de yaptığı açıklamalara tepki göstererek adaylığını açıklayan Tekinoktay’ın basın bildirisi şu şekilde:

Önceki gün Beşiktaş JK Başkanı Sayın Fikret Orman’ın BJK TV ‘de yaptığı açıklamalara istinaden kamuoyunu bilgilendirmek zorunluluğu hasıl olmuştur.

11 Ağustos 20018 Günü yapılan BJK Divan Kurulu Toplantısında, Sayın Başkan Fikret Orman;

“Motivasyonum düştü. Aynı ekiple devam etmek istemiyorum. Kasım Ayında yapılmak üzere seçim kararı alıyorum” açıklamasında bulunmuştu.

Şahsım ve değerli divan kurulu ve üyeleri Beşiktaşlılar,bu kararın Yönetim Kurulu kararı ile alınması gerekirken bile;

Kendisinin, 2019 Mayıs ayına kadar yetki aldığını, çalışma ortamının bozulmasından dolayı yönetimi değiştirme isteğinin en doğal hakkı olduğunu, ancak seçimin Kasım ayına kalmaması gerektiğini, aksi takdirde seçim sürecindeki durumun “Sahaya” yansıyacağını, hatta lig başlamadan önce bunun yapılmasının en doğru hareket olacağı söylenmiş ve 2019 Seçimlerinin de zamanında yapılması gerektiği hatırlatılarak, kendisine tam destek verilmiştir.

Kendisi de cevaben yaptığı konuşmada teşekkür edip, Olağan Seçimin Mayıs 2019’da yapılacağının tekrar teyidini vermiştir.

Hal böyle iken;

Sayın Başkanın önceki gün BJK TV’de tek başına çıktığı programda aralarında kendisine oy verenlerin de bulunduğu BJK Kongre Üyelerine ithafen yaptığı konuşmada “Hepsi toplansın bir aday çıkarsınlar dedik, işte 250 imza bile toplayamadılar bunlar…” gibi sözlerle Yönetim değişikliği adıyla başlayan “Olağan Üstü Seçim” kararını normal bir seçim gibi lanse etmesi ve daha da önemlisi;

2019 Yılı Mayıs ayında gerçekleşecek olağan seçimlere daha 8 ay varken “Beşiktaş şampiyonluğu kaybederse aday çıkacaklar. Başarısızlığı bekliyorlar” diyerek Beşiktaş Başkanlığına aday olma haklarını bile maniple edilebilecek açıklamaları Türk Futbolunun en eski çınarı olan camiamız için büyük bir talihsizlik olmuştur.

Beşiktaş hiçbir zaman sahipsiz değildir.

Ve Beşiktaş’ın sahibi de Cumhuriyet Tarihinden bile eski olan güzide taraftarıdır.

Bu vesile ile,

2019 Yılında yapılacak seçimlerde Şeref’li Beşiktaş Başkanlık yarışında aday olacağımı tüm Beşiktaşlılara ve Spor kamuoyuna duyurarak,

Amacımızın her türlü donanıma ve bilgiye sahip olan değerli Beşiktaşlılar ile Beşiktaş’ın daha ileriye gitmesi olduğunu;

Bu süreç zarfında Beşiktaş’a ve görevini yeni yapacak olan Beşiktaş Yönetim Kuruluna desteğimizi eksik etmeyeceğimizi, hatalı uygulamalarına karşı da uyarma görevimizi en iyi şekilde yapacağımızı bildirir,

Tüm Değerli Beşiktaşlılara ve Sporseverlere
Saygılar Sunarım.


Kaynak: 13.09.2018 – ajansspor.com


PAYLAŞ: "Değişimi Destekle"

Araç çubuğuna atla