Haberler

Hürser Tekinoktay ile Özel Röportaj Beşiktaş Haber Ajansı’nda

  • 12/10/2018

2019 BJK Başkan adayı Hürser Tekinoktay adaylık sürecini, projelerini ve taraftarların sorularını Beşiktaş Haber Ajansı’nda değerlendirdi.

Beşiktaş Kulübünün özellikle 2000 yılları öncesinin; Kendi ve ülke öz kaynaklarına önem veren, üreten, çalışan, eski değerlerine kıymet veren, mali dengeyi sağlayan ve sportif saygınlığın da oluştuğu “Seba Ekolü”ne, günümüzdeki her türlü bilim, ilim, eğitim ve teknolojik donanımları da ekleyerek; Küreselleşen rekabetin öncüsü olacak değerleri yerleştireceğiz.

Beşiktaş Başkan adaylığınızı açıkladığınızda aldığınız tepkiler olumlu/olumsuz?

Tepkililer ilginç, kongre üyelerimizin bir kısmı sessiz, bir kısmı ise büyük destek veriyor, Özellikle Süleyman Abi dönemini yaşayan büyüklerimiz ile yaşamayan gençlerimiz tarafından samimi ve içten bir destek var, ara jenerasyon genellikle sessiz çoğunluğun olduğu kısım.

Beşiktaş kulübüne katacağınız değerler nelerdir?

Beşiktaş Kulübünün özellikle 2000 yılları öncesinin; Kendi ve ülke öz kaynaklarına önem veren, üreten, çalışan, eski değerlerine kıymet veren, mali dengeyi sağlayan ve sportif saygınlığın da oluştuğu “Seba Ekolü”ne, günümüzdeki her türlü bilim, ilim, eğitim ve teknolojik donanımları da ekleyerek ; Küreselleşen rekabetin öncüsü olacak değerleri yerleştireceğiz.

Seçimi kazanırsanız, kongre üyelerini gözden geçirecek misiniz? (Beşiktaş’lı olmayan kongre üyelerine hitaben)

Tabi ki gözden geçecek ve onların kendi sevdalısı oldukları kulüplerine üye olma hak ve özgürlüklerini kendilerine teslim edeceğiz.

Kongre üyelerinin sayılarını yükseltmek adına çalışmalar yapacak mısınız? Aidat vs. Düzenlemeleri olacak mı?

Tabii ki daha önce açıkladığım gibi 4B Projesini de hayata geçireceğiz.
4B Üyelik Projemiz ve Gerekçeleri aşağıdaki gibidir.
1 – Beşiktaş’ı ilk 3 yıl içinde dünyanın en büyük üyelik yapısına sahip Benfica, Bayern ve Barcelona kulüpleriyle birlikte 4 “B”li Büyük kulüpten biri yapmak.
2 – Küresel rekabet içinde bulunan Kulübümüze ve Futbol AŞ’ye en yüksek dayanışmayı sağlamak.
3 – Her sınıftan, her dilden, her kesimden eşitlik sağlanarak Halkın Takımı Beşiktaş gerçek anlamda HALKA açılacak.
Taraftarlarımızın;
1 – Beşiktaş’a üye olma ön koşulu sadece gerçek kişi olmalarıyla başlayacaktır.
Kimlik Numarası olan her dünya vatandaşı BJK Üyesi olacak.
2 – BJK Kongre üyesi olmak isteyen
Tüm Beşiktaşlılara 250 TL karşılığında BJK White / Beyaz Kart verilecek ve bu karta sahip olan herkes resmî olarak BJK KONGRE ÜYESİ olacaktır.
Kongre üyeleri kart ücretine ek olarak 100 Lot (Güncel değeri 217 TL) BJK AŞ hisse senedi alıp 1 sene içinde Kartal Yuvalarından 500 TL’lik alışveriş yapmaları halinde SEÇME HAKKINA sahip olacak.
3 yılı dolduran tüm kongre üyeleri bu süre sonunda SEÇİLME HAKKI kazanacak.
Kombine kart sahibi kongre üyelerinin otomatikman SEÇME HAKLARI olacak, SEÇİLME HAKKI için ise bekleme süresi 1 yıl olacak.
Eski üyeler, bekleme süresi olmaksızın SEÇME VE SEÇİLME hakkına sahip olacak. Eski üyeler kart sahibi olmak için ücret ödemeyecek.
BJK White Kart sahipleri Kartal Yuvalarındaki belli ürünlerde yüzde 70’e varan indirimlerle birlikte anlaşmalı kurumlarda ayrıcalıklar kazanabilecek.
Derneğimizin yıllık üyelik aidatları 120 TL olarak kalacak.
Bu proje ile birlikte “Beşiktaş’ın sahibi taraftarıdır” sloganı gerçek olacak ve “Halkın Takımı” Beşiktaş, Benfica, Bayern, Barcelona ile birlikte Avrupa’nın en büyük 4B’si arasına girecek.”

Şenol Güneş ile çalışmayı düşünür müsünüz? Düşünmüyorsanız hangi isimlerle çalışmak istersiniz?

Şenol Güneş özellikle Fikret Orman döneminin en başarılı seçimi olmuştur, Biliyorsunuz Fikret Orman kendi döneminde bildiğiniz üzere Carlos Carvalhal, Tayfur Havutçu, Sven Goran Eriksson, Samet Aybaba, Slaven Bilic gibi 3 yıllık sürede 5 teknik adam eskitmiştir.

Şenol Güneş bu talihsiz döneme son vermiş ve 4. yılına girmektedir. Şayet Şenol Güneş ile anlaşma olmamış olsaydı. Beşiktaş’ın bu teknik adam enflasyonu aynı hızla devam edebilirdi. Dolayısıyla Şenol Güneş başta transfer yetkisi olmamasına rağmen (Bunu sayın başkan kendi ağzıyla ifade etmiştir.) görevini son derece uyum içinde ve başarıyla ifa etmiştir.

Bizim göreve gelmemizle birlikte kendisine sağlayacağımız şartlar ile Şenol Güneş antrenörlük hayatının en güzel günlerini ve kariyerini yaşayacaktır.

Dileğim sıkıntılı başlayan bu dönemde sezon sonuna kadar fazla yıpranmamasıdır.

Beşiktaş kulübüne yapılan haksızlıklara karşı ne şekilde bir yaptırımınız/gücünüz olacak?
Beşiktaş camiasının ve Beşiktaş’ın gücü çok büyüktür. Şayet siz NET olursanız bu en büyük güçtür.

Çalışacağınız hocalara karşı her türlü yetkiyi verecek misiniz? Başarıları ve başarısızlıkları bütün olarak kabul edecek misiniz?
Bana göre hocalar aynı İngiltere’de olduğu gibi bütçeden bile sorumlu olmalılardır. Çünkü hakikat budur. Bizde bunu Türkiye’ye en uyarlanabilir biçimde yaratacağız… Başarı ve başarısızlık kriterleri çok görecelidir. Hepsinin birbiri ile uyum içinde bir matematiği olması gerekir.

Günümüzde oluşan bilet fiyatlarını gözden geçirecek misiniz?

Tabi ki bu sürekli olması gereken bir husustur. Hem kalpten destekçiniz olan ve olacakların ekonomik durumunu dikkate almalısınız hem de gelirleri yükseltmek ile ilgili çalışmalısınız. Ama orada da şu husus önemlidir.

Tribünleriniz boş kalmamalıdır. Boş kalacak bir durum var ise oraları mutlaka coşkulu olacak şekilde doldurmalısınız, gençler ve öğrencilerin potansiyeli buna çok iyi örnektir.

Hedeflediğiniz kupalar neler ve kaç sene içerisinde o hedeflere ulaşmayı planlıyorsunuz?

Hedef Kupa, Şampiyonlar Ligi Kupası olmalıdır. Bu kupaya 5 yıllık bir planla talip olabiliriz. Herşeyi iyi yaparsak bunu başarabiliriz. Porto bu kupayı almışsa Beşiktaş’ta bu kupayı pekala alabilir.

Nasıl derseniz Yurt içi ve Yurt Dışı iyi bir scouting, iyi bir alt yapı, lider oyuncuların kazandırılması, iyi ve birbirine hem modül olarak hem de total olarak en uyumlu ve otomatiğe bağlanmış bir takımı oluşturmak, kuvvetli mali yapı ve başarılı teknik yönetim.

Bunları yaptığınız zaman hem camianız hem teknik kadronuz bu kupayı alacağına inanacaktır. En önemlisi de bu başarı zeminini hazırlayarak o kupayı alacaklarına hepsini ikna etmenizdir.


Kaynak: 12.10.2018 – besiktashaberajansi.com


PAYLAŞ: "Değişimi Destekle"

Araç çubuğuna atla