Haberler

Tekinoktay’dan Önemli Açıklamalar. Sahte üyeler, Şenol Güneş, borçlar…

  • 19/11/2018

Ben spor adamıyım. Sportif ruhumuzla Türkiye’de çok uzun zamandır işlerin kötü gittiğini sizler gibi bütün spor kamuoyundaki insanlar gibi üzülerek izliyoruz.

Radyospor’da Emrah Karalinç’in sunduğu ‘Gün Ortası’ programına katılan Beşiktaş Başkan Adayı Hürser Tekinoktay’ın sorulara verdiği yanıtlar şöyle;

– Hürser Tekinoktay Beşiktaş kulübüne neden başkan adayı olmak istedi. Bununla başlayalım.

Ben spor adamıyım. Sportif ruhumuzla Türkiye’de çok uzun zamandır işlerin kötü gittiğini sizler gibi bütün spor kamuoyundaki insanlar gibi üzülerek izliyoruz. Sadece Beşiktaş’ta değil sporun genelinde kötü gidiyor. Milli takıma ve dört büyük kulübün borsadaki batık durumlarına ve dernek borçlarına baktığınız zaman içler acısı bir durum.

– Seçilirseniz başkanlığa geldiğinizde ilk neyi değiştirmeyi düşünüyorsunuz?

Kulüplerin değiştirilecek o kadar çok ilki var ki! Olağanüstü çabayla bunları sıraya koymak gerekiyor. Öncelikle birinci iş mali disiplin. Mali disiplini sağlayamazsanız bu eksi bakiyelerde, faiz ve borç batağına girmiş kulüplerin yapısıyla bu işin sürdürülebilirliğinin olmadığı belli. Dört büyük kulübün de geldiği nokta aynıdır.

– Leipzig, PSG, Chelsea gibi kulüplerle ortak çalışma fikri var mı?

PSG ile işbirliğini altyapı için yapmanız çok mümkün değil. O sizin rakibiniz. Onun 16-17 yaşında Cezayir’den aldığı futbolcuyu sizin ondan önce almanız lazım. PSG ile şöyle bir işbirliği yapabilirsiniz. Oynayamayan ama potansiyelli futbolcuları Erasmus gibi belirli yaş gruplarında değiştirerek oynatma gibi işbirliği yapılabilir. Leipzig de güzel örnek. Aslında bunlar gizlilik dereceli. Çünkü bizim de burada rakiplerimiz var. Fenerbahçe, Trabzonspor, Galatasaray.

– Dinleyicilerin çok sayıda sorusu var. Bunlardan biri. Hürser Tekinoktay başkanlık koltuğuna oturduğu zaman Şenol Güneş ile devam eder mi?

Aslında son zamanlarda, yaz transfer sezonuyla birlikte malumunuz yönetim kurulu içinde bir takım sıkıntılar doğdu. Sayın başkan yönetimi değiştirmek üzere bir seçim kararı aldı. Haklıydı. Kendi deyimiyle birlikte çalıştığı arkadaşlarının motivasyonunu düşürdüğü, tatsız bazı çalışma ortamlarının olduğunu ifade etti. Fakat bu sürece birazcık Şenol Güneş de dahil oldu. Dolayısıyla ağustos ayında başlayan yönetim arasındaki çıtırdama başkan ve Şenol Güneş’i bir ara tatsız duruma getirdi. Uzaktan fotoğraf da böyle yakından da böyle.

– Nasıl bir yönetiminiz olacak?

Şuna dikkat ediyoruz. Öncelikle bir buçuk kişiyle iki buçuk kişiyle Beşiktaş’ı yönetmeye talip olmadığımızı söylüyoruz her platformda. Biz yüzlerce, değerli, donanımlı, bilgili, Beşiktaşlıların her türlü istifade edeceğimiz ortamı yaratacağımız insanlarla yönetmek istiyoruz. Nasıl olacak? Öncelikle vaktini, gönlünü Beşiktaş ve spor için harcayacak her türlü Beşiktaşlı’dan istifade edeceğiz. Tabi ki bir yönetim kurulu olacak. Ama bunlar kendi branşlarında, özellikle ticari işletmeler, televizyon, futbol, altyapı, amatör şubeler gibi kendi branşlarında bu alt açılımı takip edip total bir katılımla yönetecek bir model planladık.

– Taraftarlar özellikle yıldız transferi istiyor.

Yıldız transferiyle ilgili şunu söyleyeyim. Yıldız transferi olmazsa zaten bu endüstrinin içinde olamazsınız. Bütçenizi borca sokmayacak şekilde, kasanızdaki paraya göre, tasarruf ettiğiniz parayı boşa harcamayacak şekilde, forma satışı, sponsor geliri göz önüne alınarak yıldız transferi tabi ki yapılması lazım.

– BJK TV’yi kapatma gibi bir düşünceniz var mı?

Beşiktaş TV’de orada sorumlu olacak arkadaşımız belli. Kendi branşında uzman. Tüm medya sektörünün dibe vurduğu yerde Beşiktaş TV’yi medya içinde özgür, güvenilir, haber alma özgürlüğünü maksimum sağlayacak şekilde diğer tüm kanallarla rekabete girecek. Bunu da şu andaki yatırımların üzerine bir lira bile koymadan, aksine tasarruf ederek yapacağız. Beşiktaş TV’den para kazanacağız.

Kaynak: 19.11.2018 – futbolistan.net


PAYLAŞ: "Değişimi Destekle"

Araç çubuğuna atla