DeğişimBaşlıyor

Fikret Orman’a İlk İmza Rakibi Tekinoktay’dan

  • 20/11/2018

Beşiktaş’ta 2019 Mayıs ayında yapılacak seçimli genel kurul öncesi centilmenlik rüzgarları esiyor. Mayıs’ta da aday olacağını açıklayan başkan Fikret Orman için ilk imzayı rakibi Hürser Tekinoktay gönderdi.

Tüzük gereği başkan adayı olabilmek için 250 genel kurul üyesinin tavsiye dilekçesine ihtiyaç olan Beşiktaş’ta başkan adayı Hürser Tekinoktay, geçtiğimiz hafta sonu yapılan Divan Kurulu Toplantısında, 2019’daki seçimde yeniden aday olacağını açıklayan başkan Fikret Orman için imzalı dilekçesini gönderen ilk isim oldu.

Fikret Orman ve Hürser Tekinoktay haricinde mayıs ayındaki seçim için başkan adaylığını açıklayan başka bir isim bulunmuyor.

Beşiktaş tüzüğünün ilgili maddesi şöyle;

“Başkan adayı olabilmek için Genel Kurul üyeliğinde 5 (beş) yıllık sürenin doldurmuş olması ve Genel Kurul’a katılma hakkına sahip en az 250 (iki yüz elli) üyenin adaylık başvurusunda, bulunacak kişiyi Divan Başkanlık Kurulu’na yazılı olarak önermesi gerekir. Öneren üyelerin adı, soyadı ve sicil numaraları dilekçeye eklenir ve bu bilgiler, Divan Başkanlık Kurulu tarafından kontrol edilir.”


PAYLAŞ: "Değişimi Destekle"

Araç çubuğuna atla