Haberler

Baskın Seçimde Son Durum!

  • 26/09/2019

Sevgili Beşiktaşlılar,

BJK Divan Kurulu mahkeme kararına rağmen yine bir hukuka aykırı dayatma yapmıştır.

Beşiktaş JK Divan Kurulu Başkanlığı’ndan Duyuru
Yönetim Kurulumuzca, Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nın 13 Ekim 2019 Pazar günü yapılmasına karar verilmiştir. Bu tarihte çoğunluk sağlanamaması halinde ikinci ve son toplantı, çoğunluğa bakılmaksızın 20 Ekim 2019 Pazar günü yapılacaktır.

Kulüp tüzüğümüzün 35. maddesi hükümlerine göre seçimlerde başkanlığa aday olabilmek için her bir adayın en az 250 Kongre Üyemiz tarafından dilekçeyle önerilmesi gerekmektedir.

Başkan adaylarının en geç, 10 Ekim 2019 Perşembe günü saat 17:00’ye kadar Divan Kurulu Başkanlığımıza başvurmaları gerekmektedir.

Kulübümüzün Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı’na başkan adayı olarak katılabilmek için tüzüğümüz gereği her bir başkan adayının toplaması gereken en az 250 imzalı dilekçe; noter tasdikli (her dilekçe münferid olarak tanzim edilecektir.) veya kulüp binamızdaki Divan Başkanlık Sekreteryası’nda divan yöneticisi huzurunda ıslak imzalı şekilde hazırlanmış olmalıdır.

Kongre Üyelerimiz, 27 Eylül 2019 Cuma gününden itibaren hafta içi 10:00-17:00 saatleri arasında kulüp binamızda imza verebileceklerdir.

Bir Kongre Üyemiz, ancak bir başkan adayı için önerge verebilir.

Tüm üyelerimize saygı ile duyurulur.

Beşiktaş JK Divan Kurulu Başkanlığı

Kaynak: bjk.com.tr

Buna istinaden üyelerin stada gidip huzurda imza atmasını istiyorlar. İstanbul dışından olanlara da dilekçeyi noter vasıtasıyla gönderme şartı koyuyorlar. Stada gidecek olanların kimlik kartlarına ihtiyaç olacaktır. İşlemleri yapanların bir kaşeli kopyasını almaları sağlam olur. Bize de bir fotoğrafını gönderilirse takibi kolaylaşır.

İmza verme işini noter vasıtasıyla yapacak olan kongre üyeleri için dilekçe örneği;

  1. Dilekçe Örneği Word Belgesi (.docx)
  2. Dilekçe Örneği PDF Belgesi (.pdf)

PAYLAŞ: "Değişimi Destekle"

Araç çubuğuna atla