Haberler

3 kongre üyesinden imzalarını kabul etmeyen BJK Divan Kurulu’na ihtarname

  • 16/04/2019

Hürser Tekinoktay’ın başkan adaylığı için ıslak imzalı önerge veren 270 kongre üyesi arasında bulunan Mustafa Torun, Abdullah Kehale ve Ekrem Süs, Tekinoktay’ın başvurusunu ve imzalı dilekçeleri kabul etmeyen Divan Kurulu’na ihtarname yolladı.

3 kongre üyesi tarafından Beşiktaş Divan Kurulu’na gönderilen ihtarname şöyle;

“Bizler, 2019 yılı Mayıs ayında yapılacak olan başkanlık seçiminde Derneğimiz Tüzüğünün 35. Maddesi gereğince Hürser Tekinoktay’ı ıslak imzalı dilekçelerimizle başkan adayımız olarak önerdik ve size iletilmesi üzere dilekçelerimiz asıllarını, TC Nüfus Cüzdanı ve BJK üye kimlik kartı fotokopilerimizi kendisine ulaştırdık.

Başkan adayımız, basından öğrendiğimize göre; imza sahiplerine ait tüm bilgi ve belgeler ile münferiden toplanan 270 ıslak imzalı dilekçe aslı ile 11.04.2019 tarihinde Divan Başkanlık Kurulunuza teslim etmek üzere ofisinizin bulunduğu adrese geldiğinde, bizlerin vermiş olduğu dilekçelerin tamamının, teslim alma nezaketi dahi gösterilmeden ve tüzüğümüzün 35. Maddesine aykırı bir şekilde tarafınızca kabul edilmediğini öğrenmiş bulunmaktayız.

Öncelikle belirtmek isteriz ki bu manidar durum BJK Derneği, Divan üyesi ve imza sahipleri olarak bizleri üzdüğü gibi, 1 yıl öncesinden başkanlığını açıklayan başkan adayımızın, seçimlere katılmasının engellenmesi için tüzüğe aykırı bir şekilde hareket edilmesi Beşiktaş’a gönül vermiş tüm Beşiktaşlıları fazlasıyla üzmüştür. Tüzüğümüz 35. Maddesi herhangi bir yoruma gerek olmayacak şekilde açık ve nettir. Noter, kurul önünde imza veya farklı bir şekil şartı söz konusu değildir.

Talep: Kısaca izahat ettiğimiz gibi, camiamızı kaosa sürükleyecek bu hukuksuz durumu oluşturan keyfiyete dayalı işlemlerden vazgeçmeniz gerektiğini ve kişilerin anayasal haklarının engellenmesinin yasal olarak doğru olmadığını hatırlatır, tüzüğümüze uygun ıslak imzalı dilekçelerimizin ve adaylık önergemizin kabulünü talep eder, başkan adayımız Hürser Tekinoktay’ın 2019 Mayıs ayında yapılacak Olağan Seçimli Genel Kurul’da başkanlık yarışında yerini alması için gerekli işlemlerin yapılmasını, aksi takdirde hukuka, tüzüğe aykırı işlemler ve görevi kötüye kullanmaktan dolayı hakkınızda suç duyurusunda bulunacağımızı ihtaren bildiririz.”

Kaynak: 16.04.2019 – besiktaspostasi.com


PAYLAŞ: "Değişimi Destekle"

Araç çubuğuna atla